آثار هنری که متعلق به عصر یخبندان هستند

به گزارش وبلاگ حامی، ایسنا/ این خبر پیرامون آثار هنری که متعلق به عصر یخبندان هستند، برای شما همراهان نگارش شده است.

آثار هنری که متعلق به عصر یخبندان هستند

قضیه چیست؟

محققان دانشگاه نیوکسل و موزه تاریخ طبیعت دریافتند، آثار هنری سنگی که بین سالهای 2014 تا 2018 در انگلستان کشف شده بودند، توسط جامعه شکارچی حدود 15000 سال پیش یعنی در عصر یخبندان خلق شده اند.

این آثار در جزیره جرزی که در مرز انگلستان و فرانسه واقع شده، کشف شدند. این 10 قطعه سنگ حکاکی شده درحالیکه در گودالهایی قرار داشتند، به همراه چندین ابزار کشف شدند.

تمامی این آثار در کنار یکدیگر نشان دهنده اهمیت بالای هنر در بین جامعه شکارچیانی است که محققان از آنها بعنوان ماگدالنیان (Magdalenian) نام می برند.

نتایج تحقیقاتی که با آنالیز این آثار انجام شده، در ژورنال پلاس وان به چاپ رسیده است. در این تحقیق منشا این 10 قطعه سنگ حکاکی شده آمده و از آنها به عنوان قدیمی ترین شواهد آثار هنری کشف شده در جزایر بریتانیا یاد شده است.

بنابر اطلاعات منتشر شده در این تحقیق، این آثار توسط جامعه شکارچیان (Magdalenian) که در فاصله 23 هزار تا 14 هزار سال پیش زندگی می کردند، خلق شده است. پیش تر قطعه سنگهای حکاکی شده مشابهی در موقعیتهای زندگی این مردم در اسپانیا، پرتغال و فرانسه کشف شده بودند. این نخستین باری است که چنین آثاری در بریتانیا کشف شده اند.

منبع: همگردی

به "آثار هنری که متعلق به عصر یخبندان هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آثار هنری که متعلق به عصر یخبندان هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید