اردوغان: فرمت آستانه یاری زیادی به فرایند صلح در سوریه نموده است

به گزارش وبلاگ حامی، رئیس جمهور ترکیه گفت: فرمت فرایند صلح آستانه در سوریه برای ایجاد ثبات و آرامش کمکهای زیادی نموده است. ایمان دارم که این اجلاس نیز شتاب چنین فرایندی را تداوم خواهد بخشید.

اردوغان: فرمت آستانه یاری زیادی به فرایند صلح در سوریه نموده است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ حامی، رجب طیب ارودغان، رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی در نشست سران آستانه که امروز به صورت ویدئو کنفرانس برگزار گردید، با تسلیت جان باختن شماری از شهفرایندان ایرانی در کلینیک سینا در تهران از طرف مردم و دولت ترکیه ادامه داد: از شروع مسئله سوریه بدون توجه به هویت دینی، مذهبی و نژادی در کنار برادران سوری قرار گرفتیم و از ثبات این کشور حمایت خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه همسایمان سوریه خیلی زود به ثبات برسد هر آنچه از دستمان برآید انجام خواهیم داد، گفت: فرمت فرایند صلح آستانه در سوریه برای ایجاد ثبات و آرامش کمکهای زیادی نموده است. ایمان دارم که این اجلاس نیز شتاب چنین فرایندی را تداوم خواهد بخشید.

رئیس جمهور ترکیه اضافه کرد: به عنوان کشور ترکیه بدون توجه به هویت برادران سوری مان، میلیونها نفر از پناهندگان را پذیرفتیم. حتی با مداخله در این سوریه مانع از تراژدی انسانی در این کشور شدیم.

اردوغان با تشکر از روحانی و پوتین در این جهت اضافه کرد: امیدوارم نشست ما برای برادران سوری و همه منطقه خبر و برکت داشته باشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "اردوغان: فرمت آستانه یاری زیادی به فرایند صلح در سوریه نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوغان: فرمت آستانه یاری زیادی به فرایند صلح در سوریه نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید