اشتباه سردخانه یکی از بیمارستان های پایتخت دردسرساز شد

به گزارش وبلاگ حامی، ساعت 8 صبح بود که از بیمارستانی در پایتخت با یکی از بستگان صنوبر تماس گرفته و خبر فوت این زن را دادند؛ زن شصت ساله ای که 50 روز پیش برای انجام عمل بیماری زنانگی راهی بیمارستان شده بود، اما حالش بد شد و درنهایت نیز به کما رفت تا اینکه روز چهار تیرماه جان خود را از دست داد.

اشتباه سردخانه یکی از بیمارستان های پایتخت دردسرساز شد

به گزارش شهروند، از بیمارستان خبر فوت این زن رسید. یکی از بستگان نزدیک این زن به همراه پسرش راهی بیمارستان شد، کار های تسویه حساب را انجام دادند و با چند ساعت کار و پیگیری درنهایت ساعت 2 بعدازظهر بود که جسد را از سردخانه بیمارستان تحویل گرفتند. با آمبولانس هم هماهنگ شد. همه چیز آماده بود تا جسد به یکی از شهرستان های لرستان جایی که این زن و خانواده اش زندگی می کردند، منتقل گردد. اما جلوی در بیمارستان هنگام انتقال جسد ناگهان موی جسد از ملافه بیرون می زند. همین مسأله باعث می گردد که ماجرای اشتباه بیمارستان فاش گردد.

پسر و یکی از بستگان این زن وقتی می بینند موی جسد مشکی است، متوجه می شوند که این جسد صنوبر نیست. یکی از بستگان نزدیک این خانواده درباره جزئیات این اشتباه به خبرنگار شهروند می گوید: وقتی جسد را تحویل گرفتیم، در یک لحظه دیدیم که موی مشکی از ملافه بیرون زده، در صورتی که موی زن دایی من سفید بود. ملافه را کنار زدیم و فهمیدیم اصلا این جسد زن دایی ام نیست. بلافاصله سراغ مسئولان بیمارستان رفته و موضوع را به آن ها اطلاع دادیم. آن ها نیز بعد از پیگیری موضوع عجیبی را مطرح نموده و گفتند که جسد زن دایی مرا به خانواده ای دیگر تحویل داده اند و این جسد نیز اشتباهی به ما تحویل داده شده است؛ یعنی درواقع اجساد جابه جا شده بود. مسأله عجیب تر این بود که جسد یک بیمار کرونایی را به ما تحویل داده بودند.

خیلی ترسیدیم؛ چون دقایق زیادی کنار جسد بوده و حتی به او دست زده بودیم. بلافاصله با آن خانواده ای که جسد را اشتباهی تحویل گرفته بودند تماس گرفتیم، اما آن خانواده جسد را دفن نموده بودند. آن ها از آنجا که بیمارشان بر اثر کرونا جان باخته بود، بدون اینکه نزدیک جسد شوند و روی آن را ببینند، مراسم کفن و دفن را در اسلامشهر انجام داده بودند. برای همین آن ها متوجه این اشتباه نشده بودند. آن خانواده بعد از دفن جسد، مراسم خیلی مختصری گرفته بودند و وقتی ما تماس گرفتیم خیلی شوکه شدند.

جسد اشتباهی دوباره به سردخانه برگشت، اما این اشتباه حالا چهار روز است که خانواده صنوبر را در تهران سرگردان نموده است. فرزندان و شوهرش به تهران آمده اند. این پرونده در دادسرای جنایی پایتخت مطرح شد و بعد از پیگیری ها از آنجا که جسد صنوبر در اسلامشهر دفن شده بود، پرونده به دادسرای اسلامشهر منتقل شد. قاضی دادسرای اسلامشهر نیز پس از پیگیری ها و آنالیز پرونده، دستور نبش قبر را صادر کرد.

چهار روز است که از صبح تا شب در دادسرا سرگردانیم تا بتوانیم مجوز بگیریم. بستگان مان از شهرستان به تهران آمده اند و از آنجا که همه فامیل مان در لرستان زندگی می نمایند، اینجا در خانه کوچک یکی از بستگان می مانیم. مراسم سوگواری هم در همین جا برگزار گردید. همه چیز به هم ریخت. کلی هزینه کردیم، اما کسی جوابگو نیست. الان چه کسی جوابگوی این همه خسارت و سرگردانی ما است. زن دایی من بیماری زنانگی داشت و برای انجام عمل از شهرستان به تهران آمده بود. 50 روز در بیمارستان بستری بود. بعد از چند روز به کما رفت، اما بیماری کرونا نداشت؛ ولی مسئولان بیمارستان جسد یک بیمار کرونایی را تحویل ما دادند. حالا هم باید منتظر نظر پزشکی قانونی باشیم تا با دستور آن ها به سراغ جسد زن دایی ام برویم و نبش قبر کنیم تا بتوانیم او را در زادگاهش دفن کنیم. این اشتباه تمام خانواده و فامیل را تحت تأثیر قرار داده و همه واقعا اذیت شده ایم. از طرفی هم می ترسیم که به بیماری کرونا مبتلا شویم. با این حال هنوز به نتیجه نرسیده ایم و منتظر نبش قبر هستیم. حتی وقت ننموده ایم که کار های شکایت از بیمارستان را انجام دهیم.

منبع: فرارو

به "اشتباه سردخانه یکی از بیمارستان های پایتخت دردسرساز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشتباه سردخانه یکی از بیمارستان های پایتخت دردسرساز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید