اعتراض صربستانی ها علیه قرنطینه تظاهرات علیه دولت کشید

به گزارش وبلاگ حامی، تظاهرات صربستانی ها که از روز سه شنبه در مخالفت با قرنطینه به دلیل شیوع کرونا شروع شد اکنون تبدیل به اعتراض علیه دولت و رئیس جمهور این کشور شده است.یورونیوز،تظارهات مخالفان دولت در بلگراد، پایتخت صربستان به روز سوم کشید.

اعتراض صربستانی ها علیه قرنطینه تظاهرات علیه دولت کشید

تظاهرات علیه برقراری مجدد قرنطینه در بلگراد به علت شیوع کروناست.

معترضان می گویند الکساندر ووچیچ رئیس جمهوری کشور، برای ماندن در قدرت در ماه ژوئن قرنطینه را لغو و انتخابات مجلسی برگزارکرد و حالا برای کنترل اوضاع دوباره می خواهد قرنطینه برقرارکند.

تظاهرات روز پنج شنبه در مقابل مجلس صربستان آرام تر از روزهای قبل برگزارشد. در دو شب گذشته، سه شنبه و چهارشنبه درگیری میان معترضان و نیروهای پلیس ابعاد گسترده ای داشت و ده ها تن بازادشت و بسیاری در جریان سرکوب پلیس در خیابان های بلگراد زخمی شدند.

ادامه اعتراضات علیه الکساندر ووچیچ در حالیست که رئیس جمهوری پنج شنبه برای ملاقات با امانوئل ماکرون به پاریس سفرکرد. وی در ملاقات با رئیس جمهوری فرانسه معترضان را هولیگان های مجرمی خواند که عامل گسترش خشونت و هرج و مرج در بلگراد هستند.

وی معترضان را عده ای شرور خواند که با پرتاب سنگ نیروهای پلیس را زخمی نموده اند.

معدود ویدئوهایی که تظاهرات این هفته را ثبت نموده اند نشانگر خشونت بی سابقه پلیس علیه معترضان است. مخالفان خواهان استعفای الکساندر ووچیچ هستند. آنها اتحادیه اروپا را هم محکوم می نمایند که از این رهبر سیاسی حمایت می نماید. در ساعات گذشته، اعتراضات به شهرهای دیگر صربستان از جمله نوویساد ، نیش و کراژواک نیز کشیده شد.

تا به امروز آمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور، بیش از17 هزار نفر ثبت شده است و طبق آمار دولتی تنها 340 نفر در این کشور در اثر ابتلا به کووید-19 جان باخته اند. مخالفان دولت می گویند دولت آمار واقعی قربانیان را ارائه نمی نماید چرا که نمی خواهد نسبت به عملکرد فاجعه بار خود درباره شیوع ویروس کرونا جوابگو باشد.،جماران

منبع: ایران آنلاین

به "اعتراض صربستانی ها علیه قرنطینه تظاهرات علیه دولت کشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض صربستانی ها علیه قرنطینه تظاهرات علیه دولت کشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید