بوشهر، بی توجهی به فاصله گذاری اجتماعی زمینه افزایش بیماری کرونا را افزایش می دهد

به گزارش وبلاگ حامی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تاکید بر توجه به پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری گفت: تنها راه جلوگیری و شکستن زنجیره انتقال ویروس کرونا، فاصله گذاری اجتماعی است و بی توجهی به این مهم زمینه افزایش بیماری کرونا را افزایش می دهد.

بوشهر، بی توجهی به فاصله گذاری اجتماعی زمینه افزایش بیماری کرونا را افزایش می دهد

به گزارش وبلاگ حامی به نقل از تسنیم از بوشهر، یکی از بلایایی که عالم را فرا گرفته و همه مردم را مورد تهدید قرار می دهد ویروس کرونا است که به گفته مسئولان حوزه بهداشت و درمان تنها راه مقابله با این ویروس و مصون ماندن از بیماری خطرناک کرونا خانه نشینی است.

ویروس کرونا همه اقشار مردم را مورد تهدید قرار داده است از این نظر رعایت پروتکل های بهداشتی و توجه به فاصله گذاری اجتماعی می تواند در پیشگیری و شکستن ز نجیره انتقال ویروس کرونا بسیار تاثیرگذار باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه شروع فعالیت صنوف و لغو ممنوعیت سفرها و تردد بین استان ها نباید عامل انتشار این ویروس خطرناک گردد گفت: از مردم درخواست می گردد تا با ادامه رعایت بهداشت فردی و توجه به فاصله گذاری اجتماعی همراه، مدافعان سلامت در مبارزه و شکست کرونا باشند.

بی توجهی به فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی بیماران کرونایی را افزایش می دهد

سعید کشمیری، با بیان اینکه استان بوشهر در امر مقابله با ویروس کرونا از استان های پیشتاز است خاطر نشان کرد: هر چند تعداد بیماران کرونایی استان بوشهر با همکاری همه جانبه مردم در بخش های مختلف جامعه نسبت به دیگر نقاط شرایط مطلوب تری دارد ولی این مهم نباید سبب بی توجهی به فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی گردد.

وی با قدردانی از همکاری و کوشش اقشار مختلف مردم در عرصه مقابله با این ویروس بیان نمود: خدمات جبهه مدافع سلامت در عرصه پزشکی، پرستاری و بهورزان قابل ستایش است ولی ادامه همکاری مردم برای شکستن زنجیره انتقال امری مهم و اجتناب ناپذیر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تاکید نمود: تمام اقدامات اجرا شده در مقابله با کرونا ویروس با نظارت کارشناسان بهداشت و درمان بوده و در کمترین بازه زمانی برای تمام رسته های صنفی پروتکل تدوین و عملیاتی شد.

بوشهر دارای ساحلی زیبا ولی نباید این مکان منشا انتشار ویروس بیماری کرونا گردد

برای غلبه بر کرونا رعایت فاصله گذاری اجتماعی لازم است و این موضوع باید همچنان به صورت جدی در دستور کار همه مردم قرار داشته گردد.

با افزایش حضور مردم در ساحل، نگرانی افزایش ویروس کرونا شدت گرفته و بر این اساس لزوم رعایت مسائل بهداشتی وحفظ فاصله اجتماعی ضرورت دارد.

اگر به رفتارهای پرخطر و ممنوع شده شامل تجمع و تردد بدون فاصله گذاری اجتماعی توجه نگردد انتظار شیوع بیماری کرونا در همه سطوح جامعه وجود دارد.

یکی از مغازه داران بوشهری در گفت وگو با خبرنگار تسنیم با تاکید بر رعایت پروتکل بهداشتی و فاصله گذاری گفت:خوشبختانه بسیاری از مشتریان با رعایت کامل مسائل بهداشتی و استفاده از ماسک و دستکش اقدام به خرید می نمایند ولی بعضی افراد هم این موارد را رعایت نمی نمایند.

در خانه ماندن تنها راه مصون بودن از بیماری کرونا است

وی با تاکید بردر خانه ماندن اضافه نمود:در صورتیکه مردم در خانه بمانند و یا در صورت خروج از منزل موارد بهداشتی فردی و عمومی را رعایت نمایند زنجیره انتقال ویروس کرونا شکسته می گردد.

این کاسب کار بوشهری با بیان اینکه مردم باید در بیرون منزل به ویژه در نقاط پرتردد از ماسک و دستکش استفاده نمایند، توضیح داد: برای جلوگیری از انتقال شیوع این بیماری باید حتما توصیه های بهداشتی توجه گردد که من در مغازه این مهم را مورد توجه قرار می دهم.

فردی که برای خرید کالایی در بازار بوشهر حضور داشت با بیان اینکه مردم باید بیشتر رعایت نمایند توضیح داد: پس از بازگشایی صنوف، بعضی مردم نسبت به پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری بی توجهی می نمایند که زمینه افزایش این ویروس را افزایش می دهد.

وی با بیان اشاره به افرادیکه بدون زدن ماسک و دستکش وارد بازار شدند تاکید نمود: مردم باید مقابله با ویروس کرونا را جدی بگیرند و با رعایت توصیه های بهداشتی زمینه جلوگیری از انتقال این ویروس خطرناک را فراهم نمایند.

کاهش رفت و آمدها در جلوگیری از انتقال ویروس کرونا موثر است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر کوشش مردم برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا را ستودنی دانست و توضیح داد: کاهش رفت و آمدها و جابجایی های جمعیتی به هر نحو، رعایت فاصله گذاری اجتماعی در همه زمینه ها و مهمتر از همه تست بیشتر برای یافتن ناقل بی علامت و ایزوله کردن، به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا مورد توجه ویژه است.

کشمیری به منطقه صنعتی و تولیدی پارس جنوبی پرداخت و با بیان اینکه در این منطقه کارکنانی از نقاط مختلف مستقر هستند و رفت و آمد می نمایند اضافه نمود: پارس جنوبی از مناطق مهم مالی ایران محسوب می گردد که تردد در این منطقه نباید عامل انتقال ویروس کرونا گردد.

وی با بیان اینکه منطقه ویژه مالی پارس جنوبی شامل صنایع نفت، گاز و پتروشیمی است گفت: خوشبختانه قبل از شناسایی نخستین بیمار کرونایی در ایران، برنامه های مدون و در خورتحسینی در منطقه پارس جنوبی برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا تدوین و عملیاتی شد.

سعید کشمیری با اشاره به تشکیل ستاد ملی و استانی مدیریت و پیشگیری از کرونا گفت: با تشکیل این ستاد بلافاصله تمام برنامه هایی که مدنظر بود به نحو مطلوبی صنایع، شرکت ها و واحدهای مستقر در پارس جنوبی در برنامه خودشان قرار دادند و پیروز بودند.

افزایش غربالگری و تست تب سنجی در منطقه پارس جنوبی

وی با تاکید بر افزایش غربالگری و تست تب سنجی در منطقه پارس جنوبی اضافه نمود:با توجه به افزایش تردد نیروهای پارس جنوبی و استقرار نیروها در این منطقه صنعتی و تولیدی از نقاط مختلف کشور مقرر شد ضمن افزایش تست های تب سنجی در زمینه افزایش شناسایی بیماران کرونایی برای شکستن حلقه زنجیره انتقال در منطقه پارس جنوبی اقدام و در صورت شناسایی ناقلان بی علامت آنان ایزوله شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از ایجاد مکان قرنطینه ای و ایزوله ای در منطقه پارس جنوبی اطلاع داد و گفت: هر شرکتی مستقر در منطقه پارس جنوبی باید آمادگی برای تست سنجی، شناسایی ناقلان بی علامت و قرنطینه افراد مشکوک را مورد توجه قرار دهد.

کشمیری، برنامه های آینده در منطقه پارس جنوبی را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: آموزش، دقت در رفت و آمد کارکنان، وسائل ارتباطی و نقلیه، توجه به فاصله گذاری، اجرای پروتکل های بهداشتی، ضدعفونی و تجهیز کارکنان به امکانات پیشگیری از ویروس کرونا از ضروریات در منطقه پارس جنوبی است.

ایجاد آزمایشگاه ویروس شناسی در منطقه پارس جنوبی

وی از ایجاد آزمایشگاه ویروس شناسی در منطقه پارس جنوبی اطلاع داد و بیان نمود: ایجاد و تجهیز آزمایشگاه اختصاصی ویروس شناسی در پارس جنوبی و جنوب استان بوشهر از تاکیدات و برنامه های مسئولان منطقه ویژه پارس جنوبی است.

کشمیری شرایط مطلوب استان بوشهر در مقابله با کرونا را حاصل همکاری همه مردم در رعایت توصیه های بهداشتی و پشتیبانی از مدافعان سلامت استان دانست و توضیح داد: درصورتی که این رفتار ادامه پیدا نکند ممکن است روزهای سختی پیش روی ما قرار داشته باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اعلام کرد: از عموم مردم درخواست می گردد همچنان رعایت فاصله گذاری اجتماعی را جدی گرفته، از رفت وآمدهای غیرضروری به شدت پرهیز گردد و دیدو دورهمی ها را به روزهای بعد از شکست کرونا موکول نمایند.

رعایت فاصله گذاری اجتماعی، زدن ماسک، شستشوی دست، ضدعفونی کردن سطوح و پرهیز از حضور در مکان های شلوغ از جمله مواردی است که باید رعایت گردد و افراد دارای بیماری زمینه ای مانند دیابت، فشار خون، بیماران قلبی و سالمندان باید بیشتر مراقب باشند، چون در برابر بیماری کرونا آسیب پذیرترند.

منبع: همشهری آنلاین

به "بوشهر، بی توجهی به فاصله گذاری اجتماعی زمینه افزایش بیماری کرونا را افزایش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بوشهر، بی توجهی به فاصله گذاری اجتماعی زمینه افزایش بیماری کرونا را افزایش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید