تست سریع و امن کرونا را به روباتی منحصربه فرد بسپارید ، راهی برای کاهش ابتلای کادر درمانی به ویروس چینی

به گزارش وبلاگ حامی، یک شرکت روباتیک سیستمی اتوماتیک طراحی نموده که می تواند در کمترین زمان و بیشترین دقت تست کرونا بگیرد و اینگونه متخصصان آزمایشگاهی کمتر در معرض ابتلابه این بیماری قرار گیرند.

تست سریع و امن کرونا را به روباتی منحصربه فرد بسپارید ، راهی برای کاهش ابتلای کادر درمانی به ویروس چینی

به گزارش خبرنگار فناوری وبلاگ حامی، آزمایش دقیق کووید 19 برای کنترل گسترش ویروس کرونا و فعالیت دوباره شهفرایندان امری بسیار لازم است. اما کشور هایی مانند آمریکا هم اکنون با موانعی، چون کمبود تست و زمان طولانی انتظار برای نتایج آزمایش روبرو هستند، زیرا بیشتر این تست ها به صورت دستی انجام می گردد. به غیر از تمامی اینها، تکنسین های آزمایشگاه در معرض خطر ابتلا به ویروس کرونا هستند.

به همین دلیل شرکت نرم افزاری و روباتیک برایت ماشینز برای سرعت بخشیدن به فرایند آزمایش و محافظت از متخصصان آزمایشگاه، یک سیستم روباتیک طراحی نموده است که می تواند نمونه های تست کوید را با کمترین دخالت انسان پردازش کند. طبق گفته این شرکت، اتوماسیون فرآیند آزمایش در آزمایشگاه مجهز برایت ماشینز را به صورت 24 ساعته و هفت روز هفته انجام می دهد و به همین دلیل حجم تست های اجرا شده در روز را به چندین برابر خود می رساند.

به گفته متخصصان این شرکت، روبات مذکور قرار نیست که جای افراد را در صندلی شغلی شان بگیرد، بلکه قرار است از آن ها در مقابل خطر محافظت کند و فقط کار های غیرضروری دستی را انجام دهد.

این سیستم اتوماتیک شامل یک بازوی روباتیک تمام عیار، یک تسمه نقاله و یک سیستم دیداری است. روبات برای باز کردن لوله های آزمایش در اندازه های مختلف و ریختن نمونه خون از لول آزمایش به لوله کنترل برنامه ریزی شده است و سیستم بینایی آن برای تائید عملکرد در طی این فرآینده به کار می آید.

این سیستم به زودی به آزمایشگاه یک بیمارستان در آمریکا منتقل خواهد شد و احتمالا پس از نصب، چند هفته طول خواهد کشید تا کاملا عملیاتی گردد. این سیستم قرار است بدون هزینه تا 12 ماه در این بیمارستان کار کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تست سریع و امن کرونا را به روباتی منحصربه فرد بسپارید ، راهی برای کاهش ابتلای کادر درمانی به ویروس چینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تست سریع و امن کرونا را به روباتی منحصربه فرد بسپارید ، راهی برای کاهش ابتلای کادر درمانی به ویروس چینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید