تشریح شرایط خدمت سربازان مبتلا به کرونا

به گزارش وبلاگ حامی، رییس اداره سرمایه انسانی سربازی ستادکل نیروهای مسلح توضیحاتی را در خصوص فرایند درمان سربازانی که درحین خدمت به کرونا مبتلا شده باشند، ارائه کرد.

تشریح شرایط خدمت سربازان مبتلا به کرونا

امیر غلامرضا رحیمی پور در گفتوگو با وبلاگ حامی دراین باره گفت: برابر پروتکلهای بهداشتی ستادکل نیروهای مسلح شرایط سلامتی سربازان در حین خدمت مرتب آنالیز شده و موارد دارای علائم مشکوک جداسازی شده و تحت انجام تستهای تکمیلی قرار می گیرند.

وی اضافه نمود: به همین دلیل اگر سربازی در حین خدمت دارای علائم ابتلا به بیماری کووید-19 گردد، این فرد جداسازی شده و در بهداری تحت انجام تست های تکمیلی قرار خواهد گرفت و اگر چنانچه نتیجه تست اجرا شده بر روی وی مثبت باشد، او تحت درمان قرار خواهد گرفت که این درمان به تشخیص پزشک یا در مراکز درمانی بوده یا در منزل و محیط قرنطینه انجام خواهد شد.

رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح درباره اینکه آیا مدت استراحت و درمان این سربازان جزو خدمت سربازی آنان محسوب می گردد یا خیر به وبلاگ حامی گفت: وقتی فرد در حین خدمت سربازی به کرونا مبتلا شده باشد، مرخصی استعلاجی دریافت خواهد نمود و طول مدت درمان نیز جزوی از طول خدمتش خواهد بود و اینطور نیست که مثلا اگر دو هفته فرایند درمان طول کشیده، در خاتمه دو هفته به مدت خدمت سربازیاش اضافه نموده گردد.

رحیمی پور اضافه نمود: در تمامی پادگانها پروتکلهای بهداشتی، موارد فاصله گذاری فیزیکی و ... رعایت می گردد و تمام افراد و موارد مشکوک نیز به محض وجود علائم جداسازی میشوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تشریح شرایط خدمت سربازان مبتلا به کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشریح شرایط خدمت سربازان مبتلا به کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید