تقویت نظارت بر مرزهای دریایی در انگلیس برای مقابله با هجوم پناهندگان

به گزارش وبلاگ حامی، دولت انگلیس طرح تشدید نظارت بر مرزهای دریایی برای مقابله با هجوم پناهندگان را در دستور کار قرار داده است.

تقویت نظارت بر مرزهای دریایی در انگلیس برای مقابله با هجوم پناهندگان

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ حامی به نقل از نشریه دی سایت آلمان، دولت انگلیس برای جلوگیری از مهاجرت های کنترل نشده به این کشور یک عملیات دریایی را به راه می اندازد. به این ترتیب دولت انگلیس می خواهد با شدت بیشتری علیه مهاجرت های غیر قانونی به وسیله مرزهای دریایی این کشور اقدام کند.

پریتی پاتل، وزیر کشور انگلیس روز یکشنبه یکی از نیروهای دریایی سابق و کارشناسان امنیت دریانوردی را به عنوان رئیس این ماموریت جدید منصوب کرد.

وزیر کشور انگلیس در این باره گفت: تعداد عبورهای غیر قانونی با قایق های کوچک بسیار وحشتناک است. ما در کوشش هستیم تا جنایتکارانی را که عبور از این معابر را تسهیل می نمایند دستگیر کنیم.

در روزهای اخیر شمار مهاجرت ها به وسیله آب راه ها به انگلیس افزایش پیدا نموده و احتمالا به دلیل هوای خوب و دریای آرام این رخ داده است.

روز شنبه نهادهای فرانسوی بیش از 30 نفر را که با قایق سعی می کردند به انگلیس بفرایند دستگیر کردند. آن ها بلافاصله به پلیس مرزی فرانسه تحویل داده شدند. از اوایل امسال میلادی نهادهای فرانسوی حداقل 810 مهاجر که به وسیله آب ها می خواستند به انگلیس بفرایند را دستگیر نموده اند.

به گزارش خبرگزاری های انگلیس، تا به حال بیش از 4100 نفر به وسیله این گذرگاه به انگلیس آمده اند.

با توجه به شمار روزافزون ورود مهاجران به انگلیس حالا دولت انگلیس یک عملیات نظامی برای جلوگیری از آن را در دستور کار قرار می دهد.

بر اساس گزارش روزنامه تلگراف، کشتی های حفاظت از مرزها و نیروی دریایی انگلیس در این عملیات مهاجران را به شمال فرانسه باز خواهند گرداند. پاریس هم حدود 33 میلیون یورو بای تامین اقتصادی گشت زنی ها در این منطقه از انگلیس درخواست نموده است.

دولت فرانسه در این باره اظهار نظری ننموده و البته این مسئله را تایید نموده است که یک طرح مشترک در این راستا با انگلیس مد نظر قرار گرفته است. وزیر مهاجرت انگلیس روز یکشنبه برای انجام مذاکراتی در این باره به پاریس خواهد رفت.

پیش از این هم دولت انگلیس از فرانسه درخواست نموده بود قدرتمندانه علیه مهاجرت های نامنظم به این کشور اقدام کند. وزیر کشور انگلیس در این باره گفته است که فرانسه باید مهاجران را در برابر سواحل خود رهگیری نموده و آن ها را بازگرداند.

وزیر کشور انگلیس همچنین خواهان عواقبی سخت برای این گونه اقدامات مانند اخراج و یا حبس برای مهاجرانی شده که از این طرق قصد پناهندگی دارند. وی می خواهد هفته آینده مطالبات خود را به همکارش در پاریس ارائه دهد.

البته انتقادهای زیادی در انگلیس به این طرح دولت وارد شده است. بسیاری از حقوقدانان این تصمیم انگلیس را غیر قانونی و خطرناک ارزیابی نموده اند.

بلا سانکی، وکیل و رئیس سازمان Detention Action در این کشور این طرح دولت انگلیس برای عملیات دریایی را غیر مسئولانه ارزیابی نموده است. وی اعلام نموده که فشارهای دریایی از این طریق غیر قانونی بوده و زندگی انسان ها را به خطر می اندازد.

موریس استریل، از محققان مهاجرت در انگلیس هم درباره خطرات چنین اقدامی هشدار داده است. وی در این باره گفته است: بسیاری مهاجران در قایق های کوچ و ناامن سفر می نمایند و در دریای عمیق بی تجربه هستند. ما باید همه اقدامات لازم برای امنیت جان آن ها را انجام دهیم.

وی اقدامات وزیر کشور انگلیس را بر عکس این فرایند ارزیابی نموده و آن را مانع نجات و باعث آسیب پذیری بیشتر مهاجران دانسته است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "تقویت نظارت بر مرزهای دریایی در انگلیس برای مقابله با هجوم پناهندگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقویت نظارت بر مرزهای دریایی در انگلیس برای مقابله با هجوم پناهندگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید