تکمیل آزادراه اراک-خرم آباد تا خاتمه 99، قرارگاه خاتم 1400 کیلومتر آزادراه می سازد

به گزارش وبلاگ حامی، سعید محمد با بیان اینکه قرارگاه خاتم 1400 کیلومتر آزادراه در دست طراحی، ساخت و اجرا دارد، گفت: آزادراه مراغه ـ هشترود و آزادراه اراک ـ خرم آباد تا انتها سال جاری تکمیل می گردد.

تکمیل آزادراه اراک-خرم آباد تا خاتمه 99، قرارگاه خاتم 1400 کیلومتر آزادراه می سازد

سعید محمد در گفتگویی گفت: پروژه های حمل ونقل و آزادراهی یکی از کار های مهم در کشور است که برای توسعه حمل ونقل به ویژه در بخش ترانزیت این پروژه ها بسیار مهم است.

* 1400 کیلومتر آزادراه در دست طراحی، ساخت و اجرا داریم

وی اضافه نمود: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء در یاری به دولت جمهوری اسلامی ایران حدود 1400 کیلومتر آزادراه در سطح کشور با مشارکت وزارت راه و شهرسازی در دست طراحی، ساخت و اجرا دارد.

* افتتاح کنارگذر جنوبی تهران در امسال

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء گفت: بخش عمده ای از این پروژه ها در امسال و سال 1400 به بهره برداری خواهد رسید که در این باره می توان به کنارگذر جنوبی تهران که استان های تهران و البرز را به صورت یک کنارگذر عبور می نماید.

* در حال تکمیل آزادراه مراغه - هشترود و آزادراه اراک - خرم آباد هستیم

محمد اضافه نمود: آزادراه مراغه - هشترود، آزادراه اراک - خرم آباد و آزادراه حرم تا حرم از حرم حضرت معصومه (س) تا حرم امام رضا (ع)، از دیگر پروژه های آزادراهی قرارگاه سازندگی خاتم الأنبیاء است.

وی ادامه داد: در پروژه آزادراه حرم تا حرم بخش قم تا گرمسار افتتاح شده است و مابقی پروژه هم برای تکمیل در دستور کار قرار گرفته است.

* تأمین اقتصادی 70 درصدی آزادراه حرم تا حرم توسط قرارگاه خاتم

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء افزود: در پروژه آزادراه حرم تا حرم 70 درصد تأمین اقتصادی از سوی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء انجام می گردد و 30 درصد تأمین اقتصادی از سوی وزارت راه و شهرسازی خواهد بود.

* افتتاح کل آزادراه حرم تا حرم تا انتها سال 1400

وی اضافه نمود: به دلیل افزایش هزینه ها و عملیات عمرانی، عملاً مجبور شدیم این پروژه ها را زمان بندی کنیم؛ پس از اتمام آزادراه کنارگذر جنوبی تهران و آزادراه اراک -خرم آباد تا انتها امسال، برنامه ریزی شده است که آزادراه حرم تا حرم از گرمسار تا مشهد در اولویت بعدی قرار گیرد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء اضافه نمود: ادامه آزادراه حرم تا حرم از گرمسار تا مشهد در ماه های آینده سرعت می گیرد، در این پروژه از سه راه تربت تا مشهد، در اولویت تکمیل قرار گرفته است و مزیت آن این است که در کوتاه کردن 20 کیلومتری راستا مؤثر است و تا انتها سال آینده این آزادراه به بهره برداری می رسد.

* محرومیت زدایی و تأمین جهیزیه در حاشیه پروژه های قرارگاه

محمد ادامه داد: در کنار این پروژه ها کوشش شده است، رسیدگی به شرایط روستا ها و مناطق محروم اطراف پروژه، به دقت انجام گردد.

وی اعلام کرد: در اطراف پروژه های قرارگاه خاتم، فعالیت های محرومیت زدایی اعم از واگذاری جهیزیه به خانواده ها، پیگیری برای ساخت منازل روستاییان، کار های عمرانی در سطح روستا نظیر آسفالت راستا ها و ... برنامه ریزی شد تا انجام گردد.

منبع: فارس

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تکمیل آزادراه اراک-خرم آباد تا خاتمه 99، قرارگاه خاتم 1400 کیلومتر آزادراه می سازد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکمیل آزادراه اراک-خرم آباد تا خاتمه 99، قرارگاه خاتم 1400 کیلومتر آزادراه می سازد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید