خبرنگاران اعزام یکهزار نیروی جدید به شیکاگو برای سرکوب اعتراضات

به گزارش وبلاگ حامی، تهران- خبرنگاران - به دنبال تداوم اعتراضات خیابانی در آمریکا، اداره پلیس شیکاگو شنبه شب از اعزام یک هزار نیروی جدید پلیس به بهانه جلوگیری از غارت در شهر اطلاع داد.

خبرنگاران اعزام یکهزار نیروی جدید به شیکاگو برای سرکوب اعتراضات

به گزارش وبلاگ حامی از نشریه هیل، اداره پلیس شیکاگو در حالی اعزام یکهزار نیروی جدید پلیس به شهر را به بهانه جلوگیری از غارت اموال مردم اعلام می نماید که در ادامه اعتراضات خیابانی مردم آمریکا به رفتارهای خشن پلیس، نژادپرستی و بی عدالتی در این کشور در آخر هفته در خیابان های شیکاگو دست به اعتراض زده اند.

دیوید برون سرپرست پلیس شیکاگو در رابطه با اقدامات سرکوبگرانه خود گفت: برنامه های ایمنی شهر در پی غارت گسترده و آسیب رسیدن به مشاغل منجر به بیش از یکصد بازداشت در این هفته شد.

برون اضافه کرد: پلیس شیکاگو ماموران بیشتری را مستقر و مرخصی ها را لغو می نماید زیرا این شهر ما است و به جنایتکاران تعلق ندارد.

در ادامه اعتراضات خیایانی مردم آمریکا به کشته شدن جورج فلوید سیاهپوست آمریکایی که با خشونت پلیس به قتل رسید از روز دوشنبه خیابان های شیکاگو شاهد حضور معترضان بوده است.

برغم اینکه آمریکا خود را مهد آزادی و دموکراسی در دنیا معرفی می نماید، اما نحوه برخورد سرکوبگرانه یگان های مسلح اعزامی دولت فدرال به شهرهایی که در آن اعتراض های عدالتخواهی اجتماعی درجریان است، به امری مبهوت کننده و غیرقابل باور بدل شده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران اعزام یکهزار نیروی جدید به شیکاگو برای سرکوب اعتراضات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اعزام یکهزار نیروی جدید به شیکاگو برای سرکوب اعتراضات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید