خبرنگاران افزایش سرمایه صندوق نوآوری در بودجه سال آینده

به گزارش وبلاگ حامی، تهران- خبرنگاران- رییس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی از پیگیری این کمیسیون برای افزایش سرمایه صندوق نوآوری و شکوفایی اطلاع داد و گفت: کمیسیون آموزش و تحقیقات، اختصاص نیم درصد از بودجه عمومی کشور به صندوق نوآوری را پیگیری خواهد نمود.

خبرنگاران افزایش سرمایه صندوق نوآوری در بودجه سال آینده

به گزارش روز سه شنبه وبلاگ حامی از صندوق نوآوری و شکوفایی، علیرضا منادی سفیدان با اشاره به همکاری کامل مجلس شورای اسلامی برای تحقق افزایش سرمایه صندوق نوآوری و شکوفایی اضافه کرد: در قانون برنامه پنج ساله ششم ماده ای وجود دارد که به موجب آن نیم درصد از کل بودجه عمومی کشور به صندوق نوآوری وشکوفایی اختصاص دارد که تا به امروز پرداخت نشده است.

وی ادامه داد: بعد از جلسه ای که اعضای کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با مدیران صندوق نوآوری و شکوفایی داشتند؛ پیگیری این قانون در برنامه های کمیسیون نهاده شد تا این بودجه هر چه زودتر برای حمایت جامع از شرکت های دانش بنیان به عنوان یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی، به صندوق نوآوری اختصاص یابد.

منادی سفیدان در خصوص برنامه کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس برای اختصاص منابع بیشتر به صندوق نوآوری و شکوفایی در بودجه سال آینده نیز گفت: با توجه به تورم و افزایش قیمت ها که در تمامی بخش های کشور به خصوص امر پژوهش و فناوری تاثیرگذار است، در نظر داریم برای افزایش سرمایه صندوق نوآوری و شکوفایی به وسیله بودجه سال آینده ورود کنیم.

رییس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس در خصوص عملکرد صندوق نوآوری و شکوفایی در تامین اقتصادی شرکت های دانش بنیان و فناور و نقش ویژه ای که در اقتصاد دانش بنیان ایفا می نماید، گفت: با توجه به گزارش مدیران صندوق نوآوری در جلسه اخیر کمیسیون، عملکرد خوب و رضایت بخشی را از این صندوق شاهد بودیم. در طول یک سال اخیر با فعالیت های اجرا شده در تیم مدیریتی جدید، جهش خوبی به خصوص در اعطای وام به شرکت های دانش بنیان رخ داده است که بسیار امیدوار کننده است.

وی اضافه کرد: مجلس و نمایندگان آن با تمام وجود برای یاری به صندوق نوآوری و شکوفایی همکاری خواهند کرد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران افزایش سرمایه صندوق نوآوری در بودجه سال آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران افزایش سرمایه صندوق نوآوری در بودجه سال آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید