خبرنگاران افزایش 7.9 درصدی بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان های تهران

به گزارش وبلاگ حامی، تهران- خبرنگاران- فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: 520 بیمار جدید مبتلا به کرونا در بخش های عادی و ویژه بیمارستان های استان تهران در 24 ساعت گذشته بستری شدند که نسبت به روز گذشته 7.9 درصد افزایش داشته است.

خبرنگاران افزایش 7.9 درصدی بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان های تهران

به گزارش وبلاگ حامی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی علیرضا زالی روز چهارشنبه در گفت و گوی زنده بخش 18,30 شبکه تهران و شبکه خبر اضافه نمود: 412 بیمار جدید کرونایی در بخش های عادی و 108 بیمار جدید کرونایی در بخش های مراقبت ویژه؛ بیمارستان های تهران در 24 ساعت گذشته بستری شدند.

وی ادامه داد: با توجه به تغییر آمار مبتلایان به کرونا، روز گذشته در نامه ای شش بندی به ستاد ملی مقابله با کرونا خواهان اعمال محدودیت های جدید سخت گیرانه در استان تهران شده ایم و امروز نیز در معیت استاندار تهران در وزارت کشور حضور یافته و به تبیین دلایل و مستندات لازم برای اعمال این محدودیت ها پرداخته ایم.

زالی با بیان این که طبیعتا متناسب با شرایط تهران و تغییرات ایجاد شده الگوی نوینی در زمینه مداخلات اعمال می گردد، توضیح داد: محدودیت ها براساس مصوبات ستاد ملی در هر استان و یا شهرستان حدود یک هفته اجرا می گردد و در سرانجام هفته براساس تحلیل و بررسی آمارها در مورد استمرار، تعمیق و یا تقلیل مداخلات محدود شونده تصمیمات مقتضی گرفته می گردد.

به گفته فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، پیشنهاد اعمال محدودیت های جدید در شهر تهران متاثر از تغییرات آماری انجام شده در طول هفته اخیر در شرایط مبتلایان، مراجعان به بخش های بهداشتی و درمانی، بستری شدگان و مرگ و میر است.

زالی اضافه نمود: محدودیت در مورد تردد در سطح شهر، برگزاری مراسم و تجمع ها نظیر مجالس عروسی و عزا، محدودیت در ساعات کاری و تقلیل ظرفیت های کاری از جمله پیشنهادهای ارایه شده که به محض ابلاغ ستاد ملی، ساز و کار اجرایی آن در تهران اعمال می گردد.

براساس آخرین آمار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز 11 تیر 1399 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و 549 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در کشور شناسایی شد که یک هزار و 621 مورد بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید 19 در کشور به 230 هزار و 211 نفر رسید.

متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 141 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به 10 هزار و 958 نفر رسید.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران افزایش 7.9 درصدی بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان های تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران افزایش 7.9 درصدی بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان های تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید