خبرنگاران قم در عرصه مقابله با کرونا الگو و پیشرو بوده است

به گزارش وبلاگ حامی، قم ـ خبرنگاران ـ استاندار قم گفت: با وجود آنکه ما در استان فرصت هیچگونه پیشگیری نداشته و یکباره وارد مرحله بحران شدیم، اما مدافعان سلامت و نیروهای جهادی با ایمان و اعتقاد وارد کارزار مقابله با این بیماری منحوس شده و در این عرصه الگو و پیشرو بوده ایم.

خبرنگاران قم در عرصه مقابله با کرونا الگو و پیشرو بوده است

بهرام سرمست چهارشنبه شب در همایش شکوه کرامت در قم با اشاره به شفافیت و قاطعیت استان قم در اعلام ویروس کرونا در آستانه برگزاری انتخابات در کشورمان و تشکیل سریع ستاد بحران، افزود: به لطف خدا امروز شرایط قرمز را در استان قم رد کرده و وارد مرحله زرد و فاصله گذاری پویا شده ایم.

وی با بیان اینکه حقیقتا جمهوری اسلامی ایران در عرصه مقابله با کرونا الگویی برای دیگر کشورهاست، گفت: در ماه های گذشته هم امنیت و سلامت مردم تأمین شده است و هم با کمک خیرین و نیکوکاران، به معیشت مردم پرداخته شده است، در حالی که کشورهای مدعی غربی، عملکرد خوبی در این زمینه نداشتند.

استاندار قم با بیان اینکه طرح تحول نظام سلامت در انگیزه و پیروزیت کادر پزشکی و درمانی بسیار مؤثر بوده است، گفت: در دوران کرونا برخی از کمبودها و کاستی ها وجود داشته که البته طبیعی است، اما در مجموع اقدامات به نسبت پیروز عمل کرده ایم.

وی با بیان اینکه در ابتدای دولت یازدهم 49 شرکت دانش بنیان در کشور وجود داشت، اما امروز به 5 هزار شرکت رسیده ایم، شرح داد: این توسعه موجب ایجاد تحول مهمی در عرصه های گوناگون از جمله نظام سلامت شده است؛ فضای مجازی نیز سبب شد تا آموزش در دانشگاهها و مدارس تعطیل نشده و کسب و کارهای اینترنتی نیز رواج پیدا کند.

سرمست در ادامه افزود: در کشورمان پس از مرحله تست و غربالگری، مرحله فاصله گذاری اجتماعی بسیار دقیق انجام شد و بدون آن که نیاز به قرنطینه داشته باشیم، با کمک نیروهای نظامی و انتظامی و برنامه ریزی درست و مناسب، فاصله گذاری اجرا شد و بیش از 80 درصد مردم قم این موضوع را به خوبی رعایت کردند.

وی برداشته شدن محدودیت ها و توجه همزمان به امنیت، سلامت و معیشت مردم را مورد توجه قرار داد و گفت: 128 روز است که با بیماری کرونا درگیر هستیم و در این مدت همواره شاهد حمایت های بی دریغ رهبر معظم انقلاب و توصیه های علما و مراجع عظام تقلید، مبنی بر رعایت مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا بوده ایم.

استاندار قم با اشاره به انسجام و همدلی بی نظیر مردم کشورمان در عرصه مقابله با کرونا، از حضور چشمگیر خیرین و نیکوکاران در این حوزه قدردانی کرد و گفت: نیروهای مردمی و جهادی به ویژه در استان قم با ایثار و ازخودگذشتگی، از تمامی اقدامات انجام گرفته در کشورمان پشتیبانی کرده و سبب پیروزیت ایران اسلامی در این عرصه شدند.

وی بر ضرورت رعایت تمامی مسائل پزشکی و بهداشتی از سوی مردم برای نابودی ویروس کرونا در کشورمان تأکید کرد و گفت: ما در استان قم دارای سرمایه های گرانبهای معنوی از جمله علما و روحانیت هستیم و در این مدت همه اقشار با یکدیگر همدل و همراه بوده اند.

وی در پایان از برگزاری 42 جلسه ستاد پاسخگویی به بحران در استانداری قم در چهار ماه گذشته خبر داد و گفت: در این جلسات 510 مورد به تصویب رسیده که 90 درصد از این مصوبات اجرایی شده است و تلاش کردیم تا مصوبات ستاد ملی را نیز در سطح استان به خوبی به مرحله اجرا برسانیم.

همایش شکوه کرامت به منظور تکریم و تجلیل از خیرین، نیکوکاران و خادمان عرصه مبارزه با بیماری کرونا با حضور جمعی از مسؤولان اجرایی و حوزوی استان قم در سالن همایش های مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) برگزار شد و از 42 تن از نیکوکاران و فعالان این حوزه تجلیل بعمل آمد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران قم در عرصه مقابله با کرونا الگو و پیشرو بوده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران قم در عرصه مقابله با کرونا الگو و پیشرو بوده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید