دستگیری اعضای 2 باند کلاهبرداری اینترنتی

به گزارش وبلاگ حامی، خبرنگاران/کردستان رئیس پلیس فتای کردستان از دستگیری دو باند 12 نفره کلاهبرداری اینترنتی در سطح کشور اطلاع داد.

دستگیری اعضای 2 باند کلاهبرداری اینترنتی

سرهنگ مهدی دانش پور، در گفت و گو با وبلاگ حامی، اظهار کرد: با پیگیری بی وقفه کارآگاهان پلیس فتا، برداشت از حساب دو شهفرایند کردستانی به دستگیری 12 متهم که در زمینه فیشینگ و اسکیمر در کشور فعالیت داشتند، انجامید.

وی اضافه کرد: این باند که در سطح کشور اقدام به فعالیت مجرمانه داشتند، در دستگیری آن ها تجهیزات قابل توجهی کشف شد.

دانشپور درباره فرایند شناسایی مجرمان بیان نمود: دو نفر از شهفرایندان با مراجعه به پلیس فتای استان کردستان از برداشت غیر مجاز از حسابشان خبر دادند که به دنبال آن این پفراینده به صورت ویژه در دستور کار پلیس فتای استان نهاده شد.

وی بیان کرد: با کوشش ماموران پلیس فتای استان کردستان، اعضای این باند 12 نفره که در سطح کشور فعالیت داشتند، شناسایی و در یک عملیات همزمان و غافلگیر نماینده در استان های جنوبی و مرکزی کشور دستگیر شدند.

رئیس پلیس فتای استان کردستان بیان کرد: از تجهیزات و اموال بدست آمده از متهمان اطلاعات بانکی بیش از دو هزار نفر و اموال قابل توجه ارتکاب اعمال مجرمانه که به وسیله وجوه مسروقه خریداری نموده بودند، کشف و ضبط شد.

وی ادامه داد: این افراد با ایجاد درگاه های بانکی جعلی با عناوین و موضوعات فریبنده از جمله شارژ ارزان قیمت با 50 درصد تخفیف و فروش و تبلیغ کالاهای ممنوعه، همسر یابی و دیگر موضوعاتی که از جذابیت در شبکه های اجتماعی برخوردار هستند، در حال فعالیت بود.

سرهنگ دانشپور توضیح داد: همچنین در تجهیزات توقیفی از این متهمان مستنداتی به دست آمد که نشان می داد، بیش از 11 میلیارد ریال برداشت غیرمجاز از حساب شهفرایندان داشته اند.

وی رنج سنی اعضای این دو باند کلاهبرداری اینترنتی را بین 15 تا 18 سال بیان کرد و به شهفرایندان توصیه کرد: خانواده ها در زمان استفاده فرزندانشان از بستر اینترنت و با توجه به رنج سن پایین اعضای باند، نظارت بیشتری بر فرزندان خود داشته باشند.

دانشپور تأکید کرد: شهفرایندان نسبت به فعال کردن رمز پویای کارت های بانکی خود اقدام نمایند و در زمان خرید هم خود شخصا از دستگاه های پوز استفاده نمایند و کارت را بکشند و همچنین به این مسئله دقت نمایند که در کنار دستگاه پوز، دستگاه دیگری وجود نداشته باشد، چرا که مشکوک برانگیز است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "دستگیری اعضای 2 باند کلاهبرداری اینترنتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگیری اعضای 2 باند کلاهبرداری اینترنتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید