شرکت های بین المللی نفت فراوری خود را پایین آورده اند

به گزارش وبلاگ حامی، تخمین های اولیه از کاهش عرضه جهانی نفت و گاز نشان می دهد فراوری احتمالاً 6.3 درصد نسبت به آنچه قبل از همه گیری ویروس کرونا و سقوط تقاضا پیش بینی می شد، تا 2030 کاهش می یابد.

شرکت های بین المللی نفت فراوری خود را پایین آورده اند

به گزارش گروه مالی وبلاگ حامی، به نقل از فوربز، تحقیقات صنعتی نشان می دهد به خاطر تاخیر در سرمایه گذاری توسط شرکت ها در نتیجه همه گیری ویروس کرونا، عرضه جهانی نفت در انتها این دهه 6 درصد کاهش خواهد داشت.

در هفته های اخیر شاهد منفی شدن قیمت نفت و کاهش سرمایه صنعت و هزینه های عملیاتی بوده ایم. نفت خام وست تگزاس اینترمدیت و برنت به ترتیب 80 درصد و 60 درصد پایین تر از قیمت آن ها در ابتدای 2020 معامله می گردد که دلیل آن سقوط تقاضا و تعطیلی چندین کشور به خاطر شیوع ویروس کرونا است.

شرکت ریستاد انرژی در گزارشی اظهار داشت به تأخیر افتادن تصمیم گیری های نهایی در خصوص سرمایه گذاری در پروژه های نفت و گاز به خاطر شرایط بی ثبات بازار، احتمالاً باعث 5.6 درصد کاهش جهانی عرضه نفت و گاز تا 2025 می گردد. تعجبی ندارد که بیشتر این کاهش در پروژه های بلند مدت از طرف بازیگران نفت شیل آمریکا خواهد بود.

این شرکت تحقیقاتی همچنین تخمین می زند 195 میلیارد دلار از پروژه های غیر نفتی در همین دوره زمانی کنار گذاشته شوند که بیشتر آن ها مربوط به سرمایه گذاری های پاک در توسعه میادین گازی و میعانات گازی است.

اوضاع نامناسب بازار تنها محدود به بخش نفت و گاز نمی گردد بلکه احتمالاً وسیع تر از آن بوده و به پروژه های گاز طبیعی مایع هم خواهد رسید و این پروژه ها هم از کاهش جهانی تقاضا آسیب خواهند دید.

تخمین های اولیه از کاهش بازار عرضه جهانی نفت و گاز نشان می دهد فراوری احتمالاً 6.3 درصد نسبت به آنچه قبل از همه گیری ویروس کرونا و سقوط تقاضا پیش بینی می شد، تا 2030 کاهش می یابد.

این پیش بینی در شرایطی انجام می گردد که شرکت های نفت کشور های عضو اوپک بسیاری از طرح های سرمایه گذاری خود را معلق نموده و آماده کاهش تاریخی فراوری تا 9.7 میلیون بشکه در روز می شوند تا به تعادل بازار یاری نمایند.

شرکت های بین المللی نفت از اکسون موبیل گرفته تا رویال داچ شل هم پروژه های خود را کنار گذاشته و فراوری خود را پایین آورده اند تا با رکود بازار مقابله نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "شرکت های بین المللی نفت فراوری خود را پایین آورده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت های بین المللی نفت فراوری خود را پایین آورده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید