عراق رایزنی های خود را با طرف آمریکایی درباره گفت و گوهای استراتژیک شروع کرد

به گزارش وبلاگ حامی، وزارت خارجه عراق در بیانیه ای از شروع مرحله نخست رایزنی ها با طرف آمریکایی درباره گفت و گوهای استراتژیک میان دو کشور اطلاع داد.

عراق رایزنی های خود را با طرف آمریکایی درباره گفت و گوهای استراتژیک شروع کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ حامی، وزارت خارجه عراق دربیانیه ای، امروز (دوشنبه)، اظهار داشت که مرحله نخست رایزنی با طرف آمریکایی درباره گفت و گوهای استراتژیک میان دو کشور شروع شده است.

در بیانیه وزارت خارجه عراق آمده است: سرپرست ارشد، سفیر عبدالکریم هاشم مصطفی با متیو تولر سفیر آمریکا در عراق در ارتباط با چندین مسئله دارای اهمیت مشترک از نظر دو کشور بحث و گفتگو کرد. در رأس این مسائل، مرحله نخست گفت و گوهای استراتژیک عراقی-آمریکایی قرار داشت که واشنگتن پیشتر خواستار آن شده بود.

در این بیانیه همچنین آمده است که دو طرف روینمودهای خود را در مورد ایجاد یک رابطه استراتژیک متعادل و مبتنی بر منافع مشترک و احترام متبادل مورد آنالیز قرار دادند.

در ادامه آمده است: دو طرف روابط دوجانبه و راه های حمایت این روابط را به وسیله ایجاد چشم اندازهای جدید و در چهارچوب رایزنی های مرحله ای و مداوم مورد آنالیز قرار دادند.

عبدالکریم هاشم مصطفی در این ارتباط گفت که گفت و گوی استراتژیک فرصت مناسبی برای گفتگو در مورد بسیاری از مسائل دو جانبه به اضافه تمایل عراق به گسترش روابط استراتژیک خود با واشنگتن است.

در همین ارتباط، دیوید شنکر معاون وزیر خارجه آمریکا، اواخر فروردین ماه گذشته، ضمن اعلام آمادگی کشورش برای دور جدیدی از گفت و گو استراتژیک با عراق، گفته بود: دولت رئیس جمهور ترامپ، فراهم کردن مقدمات برای برگزاری دور جدیدی از گفت و گوی استراتژیک با عراق را ادامه می دهد؛ مرحله ای که وزیر مایک پامپئو آن را ابتدای این هفته مطرح نموده بود و زمان آن را در نیمه ماه ژوئن آینده مشخص نموده بود.

سفارت آمریکا در بغداد نیز، پیشتر، در این خصوص گفته بود که هدف از گفت و گوی استراتژیک آینده با دولت عراق تأکید مجدد بر ارزش شراکت آمریکایی-عراقی در نزد دو کشور خواهد بود.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "عراق رایزنی های خود را با طرف آمریکایی درباره گفت و گوهای استراتژیک شروع کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق رایزنی های خود را با طرف آمریکایی درباره گفت و گوهای استراتژیک شروع کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید