عکس ، کشتی، نابینایان و بیلیارد در صدر دوپینگ کشور

به گزارش وبلاگ حامی، آمار منتشر شده از نمونه های مثبت دوپینگ به نسبت نمونه های اخذ شده نشان می دهد کشتی در صدر دوپینگی ها واقع شده است.

عکس ، کشتی، نابینایان و بیلیارد در صدر دوپینگ کشور

به گزارش وبلاگ حامی به نقل از فارس دوپینگ همیشه یکی از نگرانی های مسئولان و مدیران ورزشی در سراسر دنیا بوده است به طوری که مسئولان آژانس دنیای مبارزه با دوپینگ همیشه به دنبال راه هایی برای کاهش دوپینگ و مقابله با آن بوده اند.

کشورهای مختلف هم با نمونه گیری های متعدد سعی در کاهش دوپینگ داشته اند اما با این شرایط در طول تاریخ بازی های المپیک و رویدادهای مختلف دنیای شاهد کارشکنی های مختلف بوده ایم که می توان به دوپینگ سیستماتیک روسیه در بازی های المپیک زمستانی سوچی و نمونه های مثبت در بازی های المپیک پکن و لندن با آزمایش مجدد اشاره نمود. البته در این بین نباید فسادهای انجام شده در وزنه برداری را فراموش کرد که اخیراً از نمونه های مخفی شده دوپینگ در زمان ریاست تاماش آیان پرده برداشته شده است.

در ایران هم مسئولان ورزش کشورمان همیشه بر ورزش پاک و اعزام کاروانی بدون دوپینگ تاکید داشته اند با این حال باز هم شاهد نمونه های مثبت در بعضی رشته ها بوده ایم. در سال 2019 حدود 1230 نمونه گرفته شد که 55 نمونه دوپینگ مثبت شد. بیشترین نمونه ها نیز از فوتبال گرفته شده است. فدراسیون فوتبال با 377 نمونه اخذ شده در صدر واقع شده است.

آمارهای منتشر شده از نمونه های مثبت نسبت به تعداد نمونه های اخذ شده نشان می دهد کشتی با 21.21 درصد در صدر دوپینگی ها واقع شده است و بعد از آن ورزش نابینایان با 14.29 درصد در صندلی دوم قرار گرفته است. بیلیارد با 11.11 و هندبال با 10 درصد در رده های بعدی جای گرفته اند.

در زیر جدول را مشاهده می کنید:

با توجه به شیوع ویروس کرونا، آژانس دنیای مبارزه با دوپینگ خواهان توجه ویژه کشورها به مقابله با این پدیده شوم شده است. با وجود محدودیت های سفر، وادا از کشورها خواسته تا در صورت فراهم بودن شرایط تست گیری ها را انجام دهند.

منبع: همشهری آنلاین

به "عکس ، کشتی، نابینایان و بیلیارد در صدر دوپینگ کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس ، کشتی، نابینایان و بیلیارد در صدر دوپینگ کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید