ماریا زاخارووا: برنامه آمریکا برای اعمال تحریم تسلیحاتی نامحدود بر ایران چشم اندازی ندارد

به گزارش وبلاگ حامی، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه از تلاش های اخیر دولت آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران انتقاد کرد.

ماریا زاخارووا: برنامه آمریکا برای اعمال تحریم تسلیحاتی نامحدود بر ایران چشم اندازی ندارد

به گزارش وبلاگ حامی به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در کنفرانس خبری روز پنج شنبه اش گفت که برنامه های آمریکا برای اعمال تحریم تسلیحاتی نامحدود بر ایران هیچ چشم اندازی ندارد.

زاخارووا اظهار کرد: در هم شکستن برنامه جامعه اقدام عمل مشترک[برجام] از طریق برنامه های ضد ایرانی که شامل پیش نویس اعمال تحریم تسلیحاتی نامحدود بر ایران است، واقعا موجب افتخار آمریکا نخواهد شد. واضح است که این فرایند هیچ چشم اندازی ندارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در ادامه گفت: آن دسته از اعضای برجام که تعهدات خود را کاملا نسبت به توافق هسته ای حفظ کرده اند، به مبارزه برای حفظ آن و اجرای مداوم آن ادامه خواهند داد.

زاخارووا همچنین بیان نمود: آمریکا نباید هیچ شکی در این باره داشته باشد.

بر اساس این گزارش، اظهارات زاخارووا در پی این مطرح می شود که دولت آمریکا اخیرا در تلاش بوده است با نزدیک شدن خاتمه تاریخ تحریم تسلیحاتی ایران در ماه اکتبر سال جاری برای تمدید این تحریم بر شورای امنیت سازمان ملل اعمال فشار کند.

با وجود این که دولت آمریکا در ماه مه سال 2018 توافق هسته ای را به طور یک جانبه ترک کرده است، مقامات این کشور به دنبال آن هستند با ارائه برخی توجیه های حقوقی نشان بدهند که هنوز از حقوق موجود در برجام و قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل برای استفاده از مکانیسم بازگرداندن تحریم ها برخوردارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ماریا زاخارووا: برنامه آمریکا برای اعمال تحریم تسلیحاتی نامحدود بر ایران چشم اندازی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماریا زاخارووا: برنامه آمریکا برای اعمال تحریم تسلیحاتی نامحدود بر ایران چشم اندازی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید