نگرانی سازمان ملل از قحطی در دنیا

به گزارش وبلاگ حامی، مدیر برنامه دنیای غذای (WFP) سازمان ملل متحد هشدار داد، دنیا نه فقط با بیماری های همه گیر دنیای، بلکه فاجعه انسانی دنیای روبرو است و از شورای امنیت خواست اقدام سریعی را بکار بندد.

نگرانی سازمان ملل از قحطی در دنیا

در گزارش امروز (چهارشنبه) تارنمای سازمان ملل متحد آمده است: دیوید بیزلی (David Beasley) مدیر اجرایی برنامه دنیای غذا دیروز (سه شنبه) به وسیله تماس ویدئویی به اعضای شورای امنیت گفت: شیوع دنیای کووید-19 در امسال، وخیم ترین بحران انسانی را از زمان جنگ دنیای دوم به بار آورده است.

وی با یادآوری تعمیق بحران ها، بلایای طبیعی مکرر و تغییر الگوهای آب وهوایی گفت: ما اکنون با یک طوفان کامل روبرو ایم.

این مقام سازمان ملل گفت: در حالی که میلیون ها غیرنظامی در کشورهای زده در آستانه خطر گرسنگی قرار دارند قحطی یک احتمال بسیار واقعی و خطرناک است.

بیزلی همچنین تصویر تیره ای را از روبروه 135 میلیون نفر با بحران گرسنگی و حتی بدتر از آن ارائه و درباره قرار دریافت 130 نفر دیگر در آستانه قطحی ناشی از شیوع ویروس کرونا هشدار داد و گفت: برنامه دنیای غذا اکنون به نجات حدود 100 میلیون نفر یاری می نماید که این تعداد تا همین چند سال پیش حدود 80 میلیون نفر بود.

وی افزود: اگر نتوانیم به کسانی که به یاری حیاتی احتیاج دارند، رسیدگی کنیم تحلیل های ما نشان می دهد که 300 هزار نفر در هر روز در یک دوره سه ماهه جان خود را به دلیل گرسنگی از دست خواهند داد و این تعداد شامل افزایش گرسنگی ناشی از کووید-19 نیست.

بیزلی همچنین بر احتیاج به سامانه های هشدار سریع تاکید نمود و گفت: اگر آماده نباشیم و اکنون برای ارزیابی امنیتی وارد عمل نشویم، از کمبود در منابع و اختلال در تجارت پیشگیری نکنیم آنگاه فقط در چند ماه با یک رویداد بسیار مهم روبرو خواهیم شد.

وی تاکید نمود، ما زمان زیادی نداریم و باید عاقلانه و سریع عمل کنیم.،ایرنا

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین

به "نگرانی سازمان ملل از قحطی در دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی سازمان ملل از قحطی در دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید