وقوع سیل در مناطق کوهستانی اردبیل ، هشدار به اهالی دره رود اصلاندوز

به گزارش وبلاگ حامی، بعدازظهر روز شنبه 17 خرداد با ورود سامانه بارشی جدید در مناطقی از شمال استان اردبیل شاهد بارش شدید باران بودیم که موجب وقوع سیل در مناطق کوهستانی شد.

وقوع سیل در مناطق کوهستانی اردبیل ، هشدار به اهالی دره رود اصلاندوز

به گزارش وبلاگ حامی به نقل از تسنیم، بعدازظهر روز شنبه 17 خرداد در مناطقی از شمال استان اردبیل شاهد بارش شدید باران بودیم که این بارندگی بهاری موجب وقوع سیلاب شدید در مناطق کوهستانی شده است.

به این ترتیب از ساعات اولیه شروع بارش بهاری روز شنبه 17 خرداد در محموده روستاهای کنگرلو از توابع شهرستان مشگین شهر و آقامحمد بیگلو از توابع شهر انگوت شاهد وقوع سیلاب بزرگ بودیم که روان آب ایجاد شده به سمت روستاهای اطراف با سرعت حرکت کرد و در نهایت در بعضی مناطق بخصوص در کشتزارها خساراتی ایجاد کرد.

این درحالی است که اگرچه تا به امروز هیچ خبری مبنی بر وارد شدن خسارات جانی مطرح نشده است اما طبق مشاهدات عینی خبرنگار این گزارش در جهت سیلاب خودروهایی گیر نموده و بعضی ابنیه نیز آسیب دیده اند.

خوشبختانه هیچ گزارشی از تلفات جانی در این منطقه نیست و برآوردی از سوی مسئولان انگوت از میزان خسارت وارده به روستاهم مطرح نشده است. اما اهالی با توجه به شدت عبور جریان اب از رودخانه ها و مسیل ها بیان می نمایند بعضی از مزارع و باغ ها به دلیل ایجاد این روان آب آسیب دیده اند.

هشدار سیل در دره رود اصلاندوز؛ روستائیان از حضور در بستر رودخانه ها خودداری نمایند

در همین حال، فرمانداری شهرستان اصلاندوز نیز با توجه به نقشه های هواشناسی و احتمال تکرار این بارش ها در آینده نزدیک در اطلاعیه ای، هشدار سیل در رودخانه دره رود اصلاندوز را گفت و به اهالی روستاها تاکید نمود در چند روز آینده از توقف و اقامت در حاشیه رودخانه ها و مسیل های منطقه جدا خودداری نمایند.

در این اطلاعیه از تمامی اهالی شهرستان اصلاندوز مخصوصا کشاورزان و دامداران حوزه دره رود خواسته شده است در مورد خسارات احتمالی سیل به تاسیسات و تجهیزات موجود در بستر دره رود هوشیار باشند.

خسارات احتمالی ناشی از وقوع سیل در مناطقی از استان اردبیل در دست آنالیز است

فرهاد عبدالعلی پور، مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل اظهار کرد : ازبعدازظهر دیروز بلافاصله بعد از وقوع سیلاب و آبگرفتگی در نقاط مختلف استان اردبیل نیروهای امدادی در محل های مورد نظر حضور یافتند.

وی اضافه کرد: هم اکنون تیم های ارزیاب و کارشناسی در مناطقی که دچار حادثه شده اند حضور یافتند و خسارات احتمالی ناشی از وقوع سیل و آبگرفتگی در مناطقی از استان اردبیل در دست آنالیز است.

سیل راه های ارتباطی چندین روستای مشگین شهر را تخریب کرد

علی رحمتی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل نیز گفت: سیل روز گذشته به راه های ارتباطی چندین روستای مشگین شهر خسارت شدید وارد نموده و آن ها را تخریب کرد.

رحمتی توضیح داد: در جریان آبگرفتگی های سیل دیروز به راه های ارتباطی روستاهای گردشگری سطح شهرستان مشگین شهر به ویژه روستاهای موئیل، قینرجه و قوشه خسارت وارد شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل اعلام کرد: در حال حاضر بازگشایی راه اصلی بخش مرادلو به طرف روستای صلوات که بر اثر سیل مسدود شده بود توسط راهداران پرتلاش مشگین شهر در حال بازسازی است.

3 اکیپ هلال اهمر در روستاهای سیل زده شهرستان مشگین شهر مستقر شدند

اکبر صمدی، فرماندار شهرستان مشگین شهر هم اظهار کرد: بلافاصله بعد از وقوع سیلاب در بعضی از مناطق روستایی و کوهستانی شهرستان تمامی دستگاه های اجرایی مربوطه به حالت آماده باش درآمدند.

وی اضافه کرد: نیروهای هلال احمر در مجموع با 3 اکیپ در روستاهای سیل زده شهرستان مشگین شهر مستقر شدند و طبق برنامه های انجام یافته انجام اقدامات حمایتی خود را انجام دادند.

صمدی ادامه داد: براساس گزارش ها تیم های هلال احمر در روستاهای قهرمانلو و صلوات 18 خانوار و در روستای آق مسجد از توابع بخش شرقی مشگین شهر نیز 6 خانوار از این سیل آسیب دیده بودند.

فرماندار شهرستان مشگین شهر اعلام کرد: اکیپ های هلال احمر بعد از رصد منطقه مورد نظر نسبت به تهیه و توزیع اقلام گرمایشی همچون پتو و خوراکی نظیر کنسرو اقدام کردند.

منبع: همشهری آنلاین

به "وقوع سیل در مناطق کوهستانی اردبیل ، هشدار به اهالی دره رود اصلاندوز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وقوع سیل در مناطق کوهستانی اردبیل ، هشدار به اهالی دره رود اصلاندوز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید