پنتاگون نصب پرچم کنفدراسیون را ممنوع کرد

به گزارش وبلاگ حامی، وزارت دفاع آمریکا با صدور دستورالعمل جدیدی نصب پرچم دوره کنفدراسیون در پایگاه های این کشور را ممنوع کرد.

پنتاگون نصب پرچم کنفدراسیون را ممنوع کرد

به گزارش جمعه شب تارنمای هیل، پنتاگون در این دستورالعمل فهرست پرچم های مجاز را منتشر کرده که در آن اشاره ای به پرچم دوره کنفدراسیون نشده است.

مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا با انتشار یادداشتی در تشریح سیاست جدید پنتاگون، نوشت: ما باید همواره بر آن چیزی که ما را متحد می کند، بر سوگند به قانون اساسی و مسؤولیت مشترکمان برای دفاع از کشور متمرکز باشیم.

وی اضافه نمود: پرچم هایی که به اهتزاز در می آوریم باید همسو با نظم باشد و باید با احترام با همه مردم رفتار کرده و از نمادهای تفرقه آمیز پرهیز کنیم.

علاوه بر پرچم آمریکا، پرچم های ایالتی، نیروهای مسلح و کشورهای متحد از جمله نمادهایی هستند که طبق سیاست جدید نشانه وحدت به شمار می آیند.

پس از قتل جورج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی توسط پلیس سفیدپوست این کشور، پرچم کنفدراسیون که یادآور دوران برده داری در ایالت متحده است به موضوعی چالش برانگیز تبدیل شد.

در بحبوحه اعتراض ها علیه قتل فلوید، نیروی تفنگداران دریایی آمریکا نصب پرچم کنفدراسیون را ممنوع کرد. نیروی دریایی نیز بلافاصله تصمیم مشابهی اتخاذ کرد.

نیروهای آمریکایی در کره و ژاپن نیز اعلام کردند که اهتزاز پرچم کنفدراسیون را ممنوع کرده اند.

پرچم کنفدراسیون همواره یادآور بخش تاریکی از تاریخ آمریکاست. برده داری و جنگ داخلی در قرن نوزدهم و شکل گیری جریان های طرفدار برتری نژاد سفید در اوایل قرن بیستم، این پرچم را به نمادی از باور به برتری نژادی سفیدپوستان تبدیل کرده است که همچنان در جمع گروه های نژادپرست آمریکایی استفاده می شود.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "پنتاگون نصب پرچم کنفدراسیون را ممنوع کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنتاگون نصب پرچم کنفدراسیون را ممنوع کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید