چین: اظهارات پمپئو نگران کننده تهدیدآمیز است

به گزارش وبلاگ حامی، ایسنا نوشت: سخنگوی بخش وزارت خارجه چین در هنگ کنگ اظهارات مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا درباره این منطقه را تحریک آمیز توصیف کرد.

چین: اظهارات پمپئو نگران کننده تهدیدآمیز است

وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه با وبلاگ حامی در واشنگتن از سیاست های چین در هنگ کنگ و تایوان انتقاد و چین را متهم نموده بود که خودمختاری عالی این منطقه را نقض می نماید.

روزنامه ساوث چاینا مورنینگ پست چین روز آدینه از قول یک سخنگوی بخش وزارت خارجه چین در هنگ کنگ آورده است که دیپلمات ارشد آمریکا با چنین گفته هایی در واقع شرایط را به شکلی نگران کننده تهدید آمیز می نماید.

او اظهارات پمپئو را بی اساس و ناشی از فشارهای غیرمنطقی سیاستمداران آمریکایی دانست و آن را محکوم کرد.

این مقام چینی برخوردهای مداخله جویانه شماری از سیاستمداران آمریکایی در این منطقه را نیز تقبیح کرد و گفت: ظاهرا آنها از بازگشت شرایط عادی به هنگ کنگ شادمان نیستند و قلب های شیطانی آنها آرام نمی گیرد.

آمریکا سال 2019 میلادی پیمان دموکراسی و حقوق بشر هنگ کنگ را تصویب کرد و بر اساس آن تا انتها ماه جاری باید ارزیابی های نهایی را درباره شرایط خودمختاری و حقوق بشر هنگ کنگ انجام دهد.

در این پیمان، آمریکا خود را ملزم نموده است مقام های مسئول چین را که به نظر این کشور حقوق بشر را در هنگ کنگ نقض نموده اند تحریم کند.

312 310

منبع: خبرآنلاین

به "چین: اظهارات پمپئو نگران کننده تهدیدآمیز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: اظهارات پمپئو نگران کننده تهدیدآمیز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید