چین: واکسن کرونا تا سرانجام 2020 عرضه می گردد

به گزارش وبلاگ حامی، چین اولین کشوری بود که این ویروس در آنجا ظهور کرد و تقریبا به تمام جهان سرایت کرد و به تبع آن، این کشور یکی از کشورهای حاضر در خط مقدم مبارزه با این بیماری و توسعه واکسن آن است.

چین: واکسن کرونا تا سرانجام 2020 عرضه می گردد

یک نهاد دولتی در چین اظهار داشت که واکسن چینی کووید-19 می تواند تا سرانجام سال میلادی جاری آماده و عرضه گردد.

به گزارش ایسنا و به نقل از فوربز، در حالی که کروناویروس جدید تا به امروز بیش از 6 میلیون نفر را آلوده نموده، حدود 370 هزار نفر را کشته و اقتصاد دنیای را ویران نموده است، کشورهای مختلف که درگیر مبارزه با این بیماری هستند، به شدت در پی ساخت یک واکسن یا یک درمان برای این بیماری هستند.

چین اولین کشوری بود که این ویروس در آنجا ظهور کرد و تقریبا به تمام دنیا سرایت کرد و به تبع آن، این کشور یکی از کشورهای حاضر در خط مقدم مبارزه با این بیماری و توسعه واکسن آن است.

براساس اعلام یک نهاد دولتی در چین، در حال حاضر پنج واکسن در این کشور در حال توسعه و گذراندن آزمایشات هستند که در این میان، دو واکسن ایجاد شده توسط دو شرکت وابسته به دولت چین می تواند تا سرانجام سال 2020 یا اوایل سال 2021 آماده عرضه گردد.

به گزارش رویترز، این دو شرکت، موسسه محصولات بیولوژیکی ووهان و انستیتوی محصولات بیولوژیکی پکن هستند که آزمایش فاز دوم را برای واکسن های خود شروع نموده اند و تا به امروز آنها را روی بیش از 2000 نفر آزمایش نموده اند.

گفته می گردد، خط فراوری موسسه محصولات بیولوژیکی پکن قادر خواهد بود با ظرفیت کامل خود، بین 100 تا 120 میلیون دوز واکسن در سال فراوری کند.

در حال حاضر پنج واکسن چینی در حال گذراندن آزمایشات انسانی هستند که بیش از هر کشور دیگری در دنیا به شمار می آید.

چین جایی است که به نظر می رسد ویروس کووید-19 از آنجا منشاء یافته است و سازمان های بهداشتی و گروه های تحقیقاتی و حتی شرکت های خصوصی کوچکتر در این کشور در کوشش هستند تا برای اولین بار به یک واکسن کووید-19 مؤثر در دنیا برسند.

در حالی که شی جین پینگ رئیس جمهور چین قول داده است که هرگونه واکسن موفقیت آمیز را با دیگر کشورها به اشتراک بگذارد، طبق گفته بلومبرگ، فراوری واکسن در چین در گذشته با مباحث کیفیت فراوری و اختلال ایمنی روبرو بوده است.

انتظار چین برای آماده شدن واکسن کووید-19 تا سرانجام سال 2020 نسبت به برآوردهای قبلی که حداقل یک سال را پیش بینی می کرد، شتابزده به نظر می رسد. اما این هفته، آنتونی فاوسی مدیر انستیتوی ملی آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا گفت که واکسن کووید-19 با توجه به صدور مجوز برای آزمایشات سریع واکسن توسط FDA می تواند اوایل ماه نوامبر آماده گردد.

طبق آمار سازمان بهداشت دنیای، در حال حاضر بیش از 100 واکسن بالقوه کووید-19 در آزمایشات پیش بالینی هستند که 10 مورد از آنها در این هفته به مرحله آزمایش های انسانی رفته اند.

منبع: عصر ایران

به "چین: واکسن کرونا تا سرانجام 2020 عرضه می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: واکسن کرونا تا سرانجام 2020 عرضه می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید