کرونا 320 میلیارد دلار به گردشگری جهان خسارت زد

به گزارش وبلاگ حامی، سازمان جهانی گردشگری در گزارشی گفت صنعت جهانی گردشگردی در پنج ماه نخست سال جاری بر اثر کرونا 320 میلیارد دلار خسارت دیده است.

کرونا 320 میلیارد دلار به گردشگری جهان خسارت زد

به نقل از خبرگزاری فرانسه، در پی بحران شیوع کرونا، شمار گردشگران در سراسر جهان از ماه ژانویه تا می (دی تا خرداد) در مقایسه با بازه زمانی مشابه در سال گذشته (2019) 56 درصد به عبارتی 300 میلیون گردشگر کاهش یافته است.

خبرگزاری فرانسه شرح داد: براساس مطالعات اجرا شده از سوی سازمان جهانی گردشگری، در پنج ماه نخست سال جاری صنعت گردشگری جهانی در اثر پیامدهای ناشی از همه گیری کرونا، 320 میلیارد دلار خسارت دیده است.

سازمان جهانی گردشگری که وابسته به سازمان ملل متحد است و مقر آن در مادرید قرار گرفته است؛ در گزارش خود گفت: خسارت 320 میلیارد دلاری صنعت گردشگری جهانی در سال جاری، سه برابر بیشتر از میزان خسارت های وارد شده بر صنعت گردشگری جهانی در بحران اقتصادی جهانی در سال 2009میلادی بوده است.

خبرگزاری فرانسه اضافه نمود: خطر شیوع موج دوم کرونا در جهان و احتمال اتخاذ تدابیر سختگیرانه بهداشتی و امنیتی و اعمال قرنطینه مجدد از سوی بسیاری از کشورها، صنعت گردشگری جهان را با چالشها و مسائل اساسی روبرو کرده است؛ به گونه ای که 120 میلیون شغل را در این صنعت تهدید می کند.

سازمان جهانی گردشگری در ادامه گزارش خود پیش بینی می کند از اوایل ماه می تا پایان سال جاری (2020) شمار گردشگران در سراسر جهان 60 تا 80 درصد کاهش یابد و صنعت گردشگری جهانی با خسارت 910 تا 1200 میلیارد دلاری روبرو شود.

بر اساس آخرین آمارها، بیش از 16 میلیون نفر در جهان به بیماری همه گیر کووید 19 مبتلا شده اند که از این میان بیش از 10میلیون نفر بهبود یافته و بیش از 600 هزار نفر جان خود را از دست داده اند.،ایرنا

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین

به "کرونا 320 میلیارد دلار به گردشگری جهان خسارت زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا 320 میلیارد دلار به گردشگری جهان خسارت زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید