کمبود واکسن تب برفکی در آذربایجان شرقی وجود ندارد

به گزارش وبلاگ حامی، مدیرکل اداره دامپزشکی آذربایجان شرقی گفت: واکسن مورد احتیاج بیماری تب برفکی به مقدار لازم در استان تامین شده و هیچ کمبودی نداریم.

کمبود واکسن تب برفکی در آذربایجان شرقی وجود ندارد

به گزارش خبرنگاراز، بهداد مدیرکل اداره دامپزشکی آذربایجان شرقی گفت: واکسن مورد احتیاج بیماری تب برفکی به مقدار لازم در استان تامین شده و هیچ کمبودی نداریم.

بهداد گفت: البته دامداران باید با گروه های واکسیناسیون بیماری تب برفکی در استان همکاری نمایند.

او با بیان اینکه طرح واکسیناسیون ضد بیماری تب برفکی در آذربایجان شرقی شروع شده، گفت: تا به امروز در اجرای این طرح بیش از 2 میلیون و 300 هزار راس دام سبک و سنگین واکسینه شده که بیش از 100هزار راس آن دام سنگین است.

بهداد اضافه نمود: با توجه به تداوم این طرح پیش بینی می گردد تعداد دام های واکسینه شده در اجرای طرح واکسیناسیون ضد بیماری تب برفکی در آذربایجان شرقی به بیش از سه میلیون و 600 هزار راس برسد.

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی گفت: با توجه به تدابیر اتخاذ شده، این بیماری تحت کنترل بوده و تا به امروز مشکل خاصی در مورد این بیماری وجود ندارد و تنها در چند منطقه استان شیوع آن گزارش شده که این موضوع در سال های گذشته نیز وجود داشته است.

بهداد همچنین گفت: سطح پایین همکاری دامداران و روستائیان با گروه های واکسیناسیون دامپزشکی، نگران نماینده است و احتمال شیوع مجدد این بیماری و خسارت های مالی برای دامداران استان وجود دارد که باید دامداران در مورد همکاری با گروه های واکسیناسیون دامپزشکی اهتمام جدی داشته باشند.

ک

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "کمبود واکسن تب برفکی در آذربایجان شرقی وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمبود واکسن تب برفکی در آذربایجان شرقی وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید